Євросоюз не визнає перемоги Ніколаса Мадуро на президентських виборах у Венесуелі.
Попри зобов'язання, виборча рада Венесуели досі не опублікувала офіційних протоколів голосування на дільницях. У ЄС заявляють, що вибори явно не відповідали стандартам чесності. Значну більшість голосів венесуельці насправді віддали за Едмундо Гонсалеса Уррутію.
Також сім країн Євросоюзу — Італія, Франція, Іспанія, Нідерланди, Німеччина, Польща та Португалія — спільно закликали Венесуелу негайно оприлюднити протоколи підрахунку голосів.
ЄС закликав венесуельську владу припинити свавільні затримання і репресії проти опозиції та громадян, які мітингують через результатів виборів.
Лідери Італії, Франції, Іспанії, Нідерландів, Німеччини, Польщі та Португалії закликали Венесуелу "швидко опублікувати" протоколи підрахунку голосів на президентських виборах.
У спільній заяві вони закликали "владу Венесуели оперативно опублікувати всі протоколи, щоб гарантувати прозорість і чесність виборчого процесу".
"Опозиція заявляє, що зібрала та опублікувала понад 80% протоколів, які були складені на кожній виборчій дільниці. Ця перевірка має важливе значення для визнання волевиявлення венесуельського народу"
За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, Гонсалес набрав найбільшу кількість голосів. Водночас Національна виборча рада, яка оголосила президента Венесуели Ніколаса Мадуро переможцем, не надала «переконливих доказів» і детального підрахунку голосів, як це зробила опозиція.
У заяві Блінкен прямо не називає Гонсалеса президентом Венесуели, але вітає його «з успішною кампанією». США закликають сторони мирно передати владу.
▪️ 28 липня президента Венесуели Ніколаса Мадуро оголосили переможцем на виборах — він набрав 51% голосів виборців, а Гонсалес — 44%.
▪️ Опозиція теж заявила про перемогу й опублікувала детальні підрахунки, за якими Гонсалес набрав 67% голосів. Після цього у країні спалахнули протести.