Думки

Журналісти — де Червінський?

Журналісти — де Червінський?

Джерело: Facebook-сторінка автора

Знаєте, що найбільше добиває в історії Романа Червінського? Тотальне спільне, майже одностайне мовчання преси. Ні, окремі журналісти ставлять питання. Ключове слово – окремі.

А загалом?

Уявіть лише на мить, що в часи президентства Петра Порошенка, наприклад, Саакашвілі поліція десь повезла б у невідомому напрямку і про нього кілька діб було б ні слуху — ні духу. Ви уявляєте який галас постав би?

Та телеканали та топові ЗМІ владу зґвалтували б в особливо збуджений спосіб. Кожна медійна особа влізла б у футболку “Де Міхо?!” і діставала б цим питанням всіх представників влади — аж до прибиральниць і електриків. Протягом одної доби все суспільство поставили б на вуха — не сумнівайтеся.
Прикладів тому було до біса білого. Натомість зараз…

Панове, ви розумієте що відбувається? У нас завжди була наша “вільна і демократична преса”, яка типу завжди була за правду і не давала владі спуску. Мені самому довелося працювати в ЗМІ — я добре пам’ятаю настрої журналістів у часи Януковича.

Що відбувається?

Я здогадуюся що відбувається. Я таке сам бачив. У кожному конкретному ЗМІ на конкретній редакційні раді, конкретний головред сказав працівникам щось типу: “Справа там темна, не до кінця зрозуміла — ми не вважаємо доречним активно реагувати”. Що спонукає головреда діяти так — маса причин. Може він жер шашличок з рук Зеленського на відомому паті. Може був цікавий дзвінок з дивних місць. Може (і це часто) головред мав розмову із засновником видання, де йому “не радили”. А може головред сам обирає “не будити лихо доки воно тихе”. Це — неважливо.

Важливо інше. На наших очах остаточно руйнується міф про якусь незалежну пресу, яка завжди за правду і справедливість. І проступає реальність — в якій у видання є засновники, від яких журналісти залежні фінансово і тому ніякий журналіст в здоровому глузді не піде проти волі редакційної ради. Бо бути журналістом — охочих до біса, а потрапити з інформаційного видання до виробничого цеху (як я свого часу) – дурних нема.

Агов, панове журналісти! Вас як? Влаштовує така реальність? Подобається вам світ в якому ви – лише обслуга тих хто платить, а ваші принципи мають цілком конкретний грошовий еквівалент? Вам все норм?

Не все? Ви маєте принципи? Ви не просто обслуга?

Журналісти – де Червінський? Ви – мусите знати. Ви мусите знати геть чисто все. Питайте владу – гарно питайте.

Захисники полковника Романа Червінського подали термінове звернення до Європейського суду з прав людини через його незаконне позбавлення волі та зникнення.

21 квітня адвокат розвідника Романа Червінського Андрій Йосипов в ефірі телеканалу “Прямий” повідомив, що ні захисникам, ні родині невідоме, місцеперебування Червінського. Адвокат нагадав, що 19 квітня опівночі сплив термін запобіжного заходу тримання під вартою. Суд у Кропивницькому не ухвалив жодного рішення щодо продовження запобіжного заходу, однак Червінського із приміщення суду вивезли у невідомому напрямку. Захисники офіцера розвідки побоюються, що з урахуванням численних успішних спецоперацій за участі Червінського проти росії його можуть таємно передати державі-агресору.

Слід зазначити, що Червінський був одним із розвідників, які у 2020 році організовували операцію із затримання російських бойовиків групи “Вагнер”, виманюючи їх у Білорусь. Там службовці ПВК мали б сісти на літак, який згодом українські спецслужби аварійно посадили б в Україні. Однак операція зірвалась, виліт “вагнерівців” відклали, а тим часом їх затримали в Мінську.є

Коли ця історія стала публічною, то отримала назву “вагнергейт”. Кілька розвідників публічно звинуватили Офіс президента в тиску й у зриві операції. Серед них був і Червінський. Йому разом із кількома колегами анулювали закордонні паспорти та звільнили з розвідки.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.