Доступність посилання

ТОП новини

Аудитори уряду США оприлюднили звіти щодо використання допомоги Україні


Україна просить снаряди, літаки, системи ППО і далекобійну артилерію
Україна просить снаряди, літаки, системи ППО і далекобійну артилерію

Управління звітності уряду США (U.S. GAO), яке відповідає за внутрішній аудит уряду, оприлюднило перші два звіти у серії відповідей на запити Конгресу щодо спрямування 113 мільярдів доларів у відповідь на руйнівні наслідки російської війни. Подробиц іповідомляє «Голос Америки».

Перші звіти стосуються 44 мільярдів доларів, які чотири агенції США виділили на вирішення економічної та гуманітарної кризи, і 42 мільярдів доларів на допомогу в галузі оборони та безпеки.

Державний департамент США, Міністерство сільського господарства (USDA), Міністерство фінансів США та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) запланували витратити згадані 44 мільярди доларів на економічні і гуманітарні потреби постраждалих від війни.

Станом на грудень 2023 року було виплачено майже 34 мільярди доларів (або близько 77%) цього фінансування. Найбільша частка – це економічна допомога (27,5 млн доларів), йдеться у звіті.

Вчителі, лікарі, сільське господарство

Більш ніж половина цих коштів пішла підтримку економіки (близько 62%). Було також фінансування допомоги тим, хто безпосередньо постраждав від війни.

Наприклад, за даними USAID, вчителям і службам швидкої допомоги, уразливим особам і переміщеним особам, а також це допомога українцям пережити зиму.

Підтримано також проєкти в сільському господарстві, транспорті та модернізації енергетичних послуг. Окрім власне України, понад 40 країн у кожному регіоні світу отримали певну допомогу для подолання наслідків війни для сільського господарства.

Гуманітарна допомога, як правило, спрямована на порятунок життів, полегшення страждань і мінімізацію витрат на конфлікти.

З лютого 2022 року Сполучені Штати спрямували близько $9 млрд на гуманітарну допомогу Україні та іншим постраждалим країнам. Це включає фінансування для Польщі та Румунії, які приймають українських біженців.

GAO також оприлюднює рекомендації запровадити процес ефективнішого відстеження цього фінансування.

«Через пів світу й у зону бойових дій»

Звіт торкається й допомоги у сфері безпеки, наданої за двома програмами – програмою президентських повноважень та Ініціативою сприяння безпеці України.

Міноборони США, йдеться у звіті, створило нові організації для доставки в Україну безпрецедентного обсягу оборонної продукції в стислі терміни – «через пів світу й у зону бойових дій» .

У ході підготовки звіту було виявлено, що Пентагон не має чітких вказівок щодо відстеження поставок обладнання, а дані про доставку можуть бути неточними.

«Ми дали рекомендації щодо покращення зусиль Міноборони, щоб забезпечити відстеження та належне використання обладнання американського виробництва в Україні», – сказано у звіті.

Звіти про економічну, гуманітарну та допомогу в сфері оборони і безпеки можна переглянути на сайті управління. А також інституція радить новий вебсайт www.UkraineOversight.gov, що зосереджується на зусиллях усього уряду щодо нагляду за безпековою, економічною, гуманітарною та іншою допомогою США Україні.

Зеленський: нам потрібні ATACMS для ударів по Криму

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю колумністу The Washington Post Девіду Ігнатіусу сказав, що Україні потрібні далекобійні ракети ATACMS, щоб завдавати ударів по аеродромах в тимчасово окупованому Криму.

Саме звідкти Росія запускає високоточні ракети й обстрілює цівільну інфраструктуру України.

«Коли у Росії є ракети, а у нас немає, вони атакують ними все: газ, енергетику, школи, заводи, цивільні будівлі... Коли Росія дізнається, що ми можемо знищити ці літаки, вони не будуть атакувати з Криму. Це як з морським флотом. Ми їх витіснили з наших територіальних вод. Зараз ми їх витіснимо з летовищ Криму», – сказав Зеленський.

Але наразі ATACMS Україна не має.

Президент України нагадав, що на Мюнхенській конференції він показав карту цілей, по яких можуть вражати ATACMS.

Форум

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG