Медведчуковский адвокат-хабарник обраний членом Вищої ради правосуддя

|
Версия для печатиВерсия для печати

16 лютого на Львівщині проходить З’їзд адвокатів України, на якому відбулися вибори до Вищої ради правосуддя. З’їзд адвокатів України обрав Павла Гречківського та Олексія Маловацького членами Вищої ради правосуддя. За Гречківського проголосували 161 делегат із 178, які брали участь у голосуванні.

Cумнозвісний адвокат Павло Гречківський – діючий член ВРП і, як не парадоксально, був кандидатурою від З’їзду адвокатів України на новий склад цього ж органу. Переконуючи у можливості своєї претензії на конкурс, Гречківський маніпулює юридичними тонкощами, а саме – перейменуванням цього органу. До судової реформи 2016 року він називався Вища рада юстиції, а зараз – Вища рада правосуддя. З такої аргументації глузують навіть колеги по цеху, та закликали з’їзд адвокатів,  не паплюжити своє ім’я та Конституцію, обираючи Гречківського.

Пряма норма ст. 131 Конституції України говорить про те що одна й та ж особа не може обіймати посаду члена ВРП два строки поспіль.

Від цього органу залежить призначення і звільнення усіх суддів в Україні – від судів першої інстанції до Вищого та Антикорупційного. Схоже, місце настільки «тепле», що окремі персони заради нього готові грубо порушити Закон і поставити під ризик легітимність ВРП в цілому, зазначає видання Рубрика.

Крім того, Гречківський – «велика риба» корупційних оборудок, як назвав його генпрокурор Луценко. Адвоката підозрювали в отриманні хабара розміром півмільйона доларів США за “вирішення” у суді комерційних питань приватної фірми, а також у приватизації нерухомого майна у центрі Києва корупційним шляхом, у результаті чого державний і місцевий бюджети втратили майже 4 мільйони доларів США. Втім, справа Гречківського стала «спортивною риболовлею» за принципом «спіймав-сфотографував-відпустив». Справу про шахрайство Гречківського закрили восени 2018-го. Як коментує суддя Лариса Гольник: «Гречківський був виправданий за процесуальними моментами. Не тому, що вдалося довести неправдивість факту корупції, а тому, що були допущені грубі помилки органами досудового розслідування. Тобто зібрані неналежним чином докази. Можливо, ці помилки були й свідомо допущені».

До речі, на посаді члена Вищої ради правосуддя Гречківський відзначився переслідуванням Лариси Гольник, яка відмовилась від хабаря і задокументовала спробу її підкупити у справі мера Полтави Олександра Мамая. Саме він виступив доповідачем у її справі по догані від ВРП. Тим самим він заблокував кар’єру Гольник – його «робота» коштувала їй участі у конкурсі до Антикорупційного суду.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]