<

Українці можуть їхати в Польщу на роботу без віз

Цей запис опубліковано більш як рік тому
22:30 | 17.10.2018 / Новини /
Перегляди
2
/ коментарі 3

Польща єдина країна Шенгенської зони та країна ЄС, законодавство якої передбачає, що негромадяни Євросоюзу, які перетнули кордон у рамках безвізового руху, тобто за біометричним паспортом без візи, також мають право на роботу, якщо оформлять додаткові документи, вже прибувши на місце працевлаштування.

Про це повідомляє прикордонна служба Польщі на своєму офіційному сайті, – пише Ровесник.

Тепер ті, хто хотів би знайти роботу в Польщі, можуть приїхати в рамках безвізу та самі знайти вакансію і отримати необхідні документи для працевлаштування в країні над Віслою. Безвізовий українець у Польщі має право легально просити у держави про дозвіл на працю або про так зване “освядчення” – декларацію про намір працевлаштування іноземця.

Паніка серед українських роботодавців розпочалась ще 11 червня 2017 року, з дати підписання безвізового режиму з ЄС, але тепер українці їдуть набагато дальше чим Польща в пошуках роботи, а в самій Польщі бракує “рук”. Тому не дивно, що Польща пішла на такий крок, але кожен українець знає собі ціну тому обирає Польщу як країну для заробітку тепер набагато рідше.

Що стосується українського ринку праці то тут ситуація дедалі гірша, середня зарплата коливається від 6500-7000грн./міс. Тепер знайти звичайного продавця без досвіду роботи приміром за 5000грн/міс. на практиці дедалі складніше.

Якщо колись український роботодавець, обирав між спеціалістом і випускником ВНЗ, та схилявся до другого через менші витрати, то тепер навпаки, але брак як спеціалістів так і випускників ВНЗ з кожним днем збільшується в геометричній прогресії.

В українських роботодавців вихід один – збільшувати зарплату та оптимізовувати виробництво, або закривати підприємство, адже це нестача вільних “рук”, обставина що не зумовлена кон’юнктурою ринку.




коментарів: 3
  1. Сумно, журналісти не знають елементарних речей, а саме: Польща не видає українцям робочі візи, а отже і скасувати їх не може. Візи видає Україна.

  2. Сумно, Світлана, бо користувач Гість абсолютно правий – візи видає не Україна, а Генеральне консульство Польщі В Україні. Самі спочатку розберіться а потім пишіть хто “не зна елементарних речей”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Квітня, Четвер