Politerno > Україна і світ > Герасимов і Бурбак внесли законопроект, яким пропонують звільняти директора НАБУ без аудиту

Герасимов і Бурбак внесли законопроект, яким пропонують звільняти директора НАБУ без аудиту

  • 6 Грудня, 2017
  • 1738 Переглядів
  • 0

Народні депутати та лідери провладних фракцій Артур Герасимов і Максим Бурбак подали проект закону, який уможливлює звільнення директора НАБУ без аудиту.

Про це йдеться у проекті Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення парламентського контролю.

 “Законопроектом пропонується внести зміни до законів України “Про Регламент Верховної Ради України”, “Про прокуратуру”, “Про Державне бюро розслідувань”, “Про запобігання корупції”, “Про Національне антикорупційне бюро України” та передбачити право Верховної Ради України розглядати питання щодо висловлення недовіри керівництву вищезазначених органів”, – йдеться у пояснювальній записці.

За словами авторів, мета прийняття законопроекту – забезпечення парламентського контролю за додержанням законності та захисту прав людини і громадянина.

У проекті закону пропонують зміни, зокрема до закону України “Про Регламент Верховної Ради України” і доповнити новою главою 331 такого змісту:

“Висловлення недовіри директору Державного бюро розслідувань, заступнику Генерального прокурора – керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Директору Національного антикорупційного бюро України, члену Національного агентства з питань запобігання корупції.

Читайте також: “Вашингтонський обком” вирішить долю українських силовиків 6 грудня

Як відомо, 29 листопада Державна міграційна служба заявила, що агента НАБУ затримали під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій.

30 листопада НАБУ заявило, що його детектив не пропонував хабар, а проводив спецоперацію, в яку втрутилися Генеральна прокуратура та Служба безпеки України.

За твердженням НАБУ, ведучи прослуховування для бюро, СБУ “завербувала” підозрювану для тиску та кримінального переслідування працівників антикорупційного бюро.

Пімахова заперечує, що вимагала хабар у 30 тисяч за легалізацію іноземців. За словами чиновниці, її родич у Запоріжжі продавав мікроавтобус – а Сергій Титенков (він же Боярський) вийшов на неї, і вони затоваришували.

Пізніше НАБУ оприлюднило відео зірваної спецоперації в міграційній службі.

Як повідомлялось, генеральний прокурор України Юрій Луценко ввечері в неділю 3 грудня заявив, що всі агенти Національного антикорупційного бюро (НАБУ), які працюють під прикриттям, набрані з порушенням закону і використовують контрабандну техніку у своїй роботі. Натомість у НАБУ заяви Луценка назвали наступом на незалежність бюро.

“Заяви генерального прокурора України про нібито незаконність роботи окремих підрозділів Національного бюро не відповідають дійсності, а подекуди й суперечать здоровому глузду”, – заявили в НАБУ.

Читайте також: “ФБР було шоковане”. Ситник і Холодницький прокоментували з Вашингтона заяву Луценка (Відео)

4 грудня до голови Верховної Ради Андрія Парубія надійшло звернення від фракцій “БПП” та “Народного фронту” з ініціативою викликати до парламентупредставників САП, НАБУ, ГПУ та СБУ.

У Раді генпрокурор Юрій Луценко звернувся  до керівництва комітету з проханням призначити аудит НАБУ. Він переконує, що в нього є інформація, яку він може передати аудиторам.

Раніше комітет Ради не зміг вирішити питання з обранням свого аудитора, хоча було кілька спроб.

Водночас активісти з Реанімаційного пакету реформ та Центру протидії корупції застерігають, що члени комітету від БПП та “Народного фронту” хочуть рекомендувати ВР “зручного аудитора НАБУ”.

21 березня Верховна Рада вже голосувала за свого аудитора в НАБУ. Фракції БПП і “Народний фронт” підтримували тоді кандидатуру британця Найджела Брауна, якого навіть прозвали “ручним аудитором”. Але тоді парламент не зміг обрати аудитора по своїй квоті.

Як повідомлялося, 21 березня Верховна Рада не змогла призначити одного з трьох аудиторів для Національного антикорупційного бюро.

16 травня стало відомо, що відхилений Радою Браун знову братиме участь у відборі кандидатів до складу комісії зовнішнього контролю з проведення аудиту ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро.

Як відомо, для участі в конкурсі надійшло 9 заявок, з них 7 повністю відповідають вимогам конкурсу.

Серед поданих заявок для участі в конкурсі – заявка від адвоката з США Марти Борщ, прокурора з Іспанії Карлоса Кастресана.

У конкурсі також висловили бажання брати участь Нейджел Браун, якому дала рекомендації фракція “Блок Петра Порошенко”, професор Київського національного університету ім. Т.Шевченка Олександра Яновська, адвокат, представник Академії адвокатури Сергій Гончаренко.

Читайте також: Війна з(а) НАБУ, або Кишеньковий аудитор Банкової

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE